Koloid Srebra

Czy nanosrebro to idealne narzędzie walki z patogenami w przyszłości?
Jak wykazują badania medyczne do uzyskania efektu antybakteryjnego wystarczą wielokrotnie mniejsze ilości nanosrebra w porównaniu do antybiotyków.
Co ważne, nie stwierdza się żadnych efektów ubocznych stosowania nanopreparatów. Nanometryczne rozmiary umożliwiają użycie srebra w bardzo małych stężeniach, dzięki czemu nie ma ono tak niszczącego wpływu na naszą „pozytywną” florę bakteryjną, jak to jest w przypadku szeroko działających antybiotyków. Nie wykazano do tej pory budowania odporności bakterii na mechanizmy działania nanosrebra.
Czyli to, że nanosrebro skutecznie hamuje inwazje z mikroświata (patogeny bakteryjne) już wiemy. Niestety jest ono jeszcze mało wykorzystywane w medycynie. Srebra jako substancji naturalnej niestety nie można opatentować. W związku z tym firmy farmaceutyczne nie są zainteresowane badaniami klinicznymi z wykorzystania antyseptycznego srebra w leczeniu. Na razie nanosrebro ciągle nie jest obecne w medycynie szpitalnej lub jest obecne w bardzo ograniczonym zakresie i jest bardzo niedoceniane. Możemy jednak potraktować nanosrebro jako stały i niezbędny element domowej, naturalnej apteczki. Warto spróbować jego zdrowotnych cech w ramach profilaktyki, albo kiedy czujemy, że w organizmie dopiero zaczyna się stan zapalny. Warto sprawdzić jak nasz organizm reaguje na ten naturalny produkt. Być może okaże się, że dzięki niemu możemy zapobiec rozwinięciu się stanu